Posiadając firmę transportową, chcemy mieć pewność, że wszystko będzie w niej działało na wysokim poziomie. Tylko wówczas będziemy mogli mieć pewność, że nasz kierowca zawsze na czas dotrze po odbiór jakichś produktów i co równie ważne, w określonym momencie dowiezie je do punktu docelowego. Dlatego warto zobaczyć jakie oprogramowania są oferowane dla firm transportowych, bo może się okazać, że właśnie korzystanie z takich nowoczesnych technologii pomoże nam lepiej zarządzać firmą. Taki transport management system ma wiele zalet, dodatkowo jego funkcje można dopasować do potrzeb naszej firmy, a to oznacza, że będziemy mogli korzystać tylko z tych opcji, które faktycznie będą najlepiej dopasowane do naszej firmy, a te, które nie będą nam potrzebne, nie będą musiały być uruchomione. Warto mieć świadomość, że mając tms łatwiej będzie nam kontrolować to, co dzieje się w naszej firmie, jak również w odpowiednim momencie zareagować na pojawiające się problemy, aby jak najszybciej je wyeliminować.

W jaki sposób działają transport management system

Zanim zdecydujemy się na korzystanie z takiego oprogramowania jak transport management system, powinniśmy na początek jak najwięcej dowiedzieć się o jego działaniu. Taki tms może być zainstalowany nie tylko na komputerze, który będzie stał w naszym biurze, ale możemy mieć go również zainstalowanego na tablecie czy smartfonie, a to oznacza, że będziemy mogli z niego korzystać zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba, nawet wówczas, gdy nie będzie nas w firmie. Taki transport management system sprawdzi się świetnie w firmach transportowych, które prowadzą własny transport, jak i tych, które działają na zlecenie klientów. Nie mniej, jeśli w naszej firmie mamy flotę samochodów, którymi poruszają się przedstawiciele handlowi, monterzy czy serwisanci, to może się okazać, że taki tms, również u nas się dobrze sprawdzi i warto go posiadać.

Co zyskujemy jeśli korzystamy z tms?

Jeśli mamy korzystać z jakiegoś programu, to z pewnością chcielibyśmy wiedzieć, w jaki sposób on działa i co konkretnie możemy dzięki niemu zyskać.

Jeśli chodzi o takie oprogramowanie jak tms, to będziemy mogli dzięki niemu tworzyć harmonogramy transportu i udostępniać je pracownikom. Dodatkowo będziemy mogli kontrolować informacje odnośnie przeglądów czy ubezpieczenia poszczególnych samochodów, jak również łatwiej będzie nam rozliczać czas pracy kierowców. Co istotne takie oprogramowanie jak transport management system, będzie pozwalało nam również na monitorowanie gdzie znajduje się dany samochód, a więc będziemy wiedzieli, czy zdąży z transportem na czas, czy się spóźni. Dodatkowym atutem tego programu jest fakt, że będziemy mogli też tworzyć dokumenty rozliczeniowe czy umowy, co znacznie ułatwi nam pracę. Taki tms usprawni działanie firmy, a możliwość dopasowania funkcji do naszej firmy sprawia, że jeszcze bardziej warto z niego korzystać.

Koniecznie zobaczmy jakie programy są nam oferowane, jeśli chcemy w lepszy sposób kontrolować flotę naszych samochodów. Taki transport management system pozwoli nam na monitorowanie położenia danego samochodu, na łatwiejsze przekazywanie dokumentów, jak również na przygotowanie optymalnej trasy przejazdu każdego kierowcy. Możliwości jest tutaj sporo, a fakt, że sami ustalamy jakie funkcje w tms są nam potrzebne sprawi, że będziemy mieli program, który idealnie będzie odpowiadał na potrzeby naszej firmy. Co więcej, będziemy mogli z niego korzystać na różnych urządzeniach, co dodatkowo pozytywnie wpłynie na kierowanie naszą firmą transportową. Warto korzystać z takich rozwiązań, bo są one łatwe, intuicyjne, a jednocześnie wiele możemy dzięki nim zyskać.