Wykorzystanie grafenu w komputerach

Dużym zainteresowaniem cieszy się obecnie grafen. Materiałem tym interesują się nie tylko firmy informatyczne, ale także firmy medyczne i elektroniczne. Dzięki niemu komputery będą nawet kilkaset razy szybsze niż te, które znamy obecnie. Grafen jest to cienka i przezroczysta warstwa węgla.

Do jego najważniejszych właściwości zalicza się duża elastyczność oraz dobrze przewodnictwo prądu. Specjaliści twierdzą, że zastosowanie grafenu będzie znacznie większe. Grafen uważany jest za jeden z najlepszych i najefektywniejszych przewodników. Dzięki tej właściwości materiał ten ma zastosowane w sieciach bezprzewodowych internetu, jak również w telefonii komórkowej.

Obecność grafenu sprawia, że sygnał radiowy będzie znacznie bardziej wzmocniony. W ten sposób istnieje nadzieja, że wszelkie braki zasięgu zostaną wyeliminowane. Oczekuje się także, że nastąpi poprawa w działaniu Internetu w urządzeniach mobilnych. Z grafenem duże nadzieje wiążą także firmy komputerowe.

Grafen może powoli zastępować procesory zbudowane z krzemu. Efektem będzie szybsza praca komputera. Niewątpliwą zaletą grafenu jest fakt, iż jest on zaliczany do jednych z najmocniejszych materiałów. Uważa się, że jest on nawet mocniejszy od stali.

Takie właściwości powodują, że grafen może mieć zastosowanie także w innych branżach gospodarki. Prace nad tym materiałem cały czas trwają i być może niedługo dowiemy się o jego kolejnych właściwościach. Z pewnością grafen zrewolucjonizuje współczesną branżę IT.

Lampka dekoracyjna