Współczesna telekomunikacja – zagrożenia

Oczywiście, współczesne kanały przekazywania informacji na odległość znacznie ułatwiają nam życie i pozwalają na przykład na swobodne prowadzenie interesów na szeroką skalę. Nie są one jednak do końca bezpieczne, z czego warto zdawać sobie sprawę. Powiedzmy więc kilka słów na ten temat.

Korespondencja mailowa może być przechwycona przez osoby trzecie. W większości przypadków są to różnego rodzaju służby, które poprzez monitorowanie Internetu starają się chwytać przestępców czy też terrorystów. Jeśli jednak mogą zrobić to służby, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby również zdolni hakerzy przechwytywali naszą korespondencję.

Również telefony komórkowe nie dają nam całkowitej dyskrecji. Założenie podsłuchu na popularną „komórkę” jest łatwiejsze, niż zrobienie tego z telefonem stacjonarnym. Osoba, która posiada telefon komórkowy może być również bardzo łatwo namierzona, nawet jeśli jej aparat jest wyłączony.

Oczywiście, taka inwigilacja ma na celu zapewnienie nam bezpieczeństwa, jednak nikt nie da nam gwarancji, że wspomniane metody będą stosowane również przez ludzi spoza służb.