Plusy i minusy gimnazjum

Plusy i minusy gimnazjum

3 marca 2018 Wyłącz przez Regina

Wprowadzenie 3-letniego gimnazjum do sytemu edukacji wiele osób uważa za poważny błąd, który sprawił, że kształcenie młodzieży stało się mniej efektywne. Czy jednak rzeczywiście gimnazja mają same minusy i żadnych zalet.

Oczywiście, że nie. Pozytywny jest przede wszystkim fakt, że różnica wieku między uczniami w szkołach podstawowych została zmniejszona.

Podstawówki muszą też pomieścić w swoich murach mniej uczniów, dzięki czemu dzieci mogą uczyć się w mniejszych klasach i szybciej kończyć lekcje. Dodatkowo plusem jest także zmiana otoczenia.

Uczniowie mają szansę poznać nowych znajomych, a konieczność ponownego udowodnienia swoich umiejętności nauczycielom pozytywnie wpływa na ich naukę. Z drugiej jednak strony, wiek, w którym uczniowie rozpoczynają nową szkołę może być nieco kłopotliwy.

Dla większości młodych ludzi jest to bowiem okres buntu, kiedy chcą udowodnić swoją dorosłość i niezależność. W tym czasie szczególnie czujni powinni być więc rodzice i przypilnować, aby nie odbiło się to negatywnie na nauce ich dziecka.