Okulista, kiedy warto wybrać się do specjalisty

Nie od dziś wiadomo, że regularna kontrola stanu zdrowia jest konieczna do prawidłowego funkcjonowania. Niestety bardzo często unikamy kontaktu z lekarzami. Jest to duży błąd, bowiem kontrole wykonywane minimum raz w roku są w stanie uchronić nas przed wieloma schorzeniami.

Dentysta to nie jedyny lekarz, którego powinniśmy odwiedzać. Warto zaglądać również do gabinetu okulisty, nawet gdy nie mamy objawów większych problemów z wzrokiem.

Co może pomóc wykryć wizyta

Jeżeli nie występują zaburzenia ostrości wzroku z bliska lub daleka, przeważnie bagatelizujemy konieczność spotkania z okulistą.

To bardzo zła postawa. Ponieważ jednorazowa wizyta, którą będziemy powtarzać choćby raz w roku może nam bardzo pomóc. Podczas spotkania z okulistą mamy szansę na wykrycie następujących schorzeń, takich jak:

  • Jaskra – to choroba, która w początkowej fazie nie daje żadnych fizycznych oznak.

    www.fczoovetitbilisi.net

    Jest bardzo niebezpieczną przypadłością, bowiem może skończyć się ślepotą.

  • Zwyrodnienie ADH, czyli plamki żółtej – to również schorzenie, jakie może skutkować wystąpieniem całkowitej ślepoty. Warto dodać, ż może ono wystąpić zwłaszcza u osób starszych.

  • Zaćma – dawno temu na tę chorobę nie znano skutecznego leku, ani metody zapobiegawczej. Obecnie oba środki są dostępne i skutecznie pomagają w zapobieganiu efektu zaćmy, którym także jest napawająca strachem ślepota.

W dodatku warto zapamiętać, że kiedy cierpimy na zbyt wysoki poziom glukozy we krwi lub nadciśnienie jesteśmy w grupie pacjentów narażonych na zaburzenia powiązane z wzrokiem.

Dlatego tym bardziej nie wskazane jest dla takich osób unikanie gabinetów okulistycznych. Poprzez regularne wizyty można bardzo szybko dokonać potrzebnych korekcji wzroku i uniknąć nieprzyjemnych powikłań.

http://eretina.pl/elektrofizjologia/ optykopalinski.pl