Okulista, kiedy warto wybrać się do specjalisty

Okulista, kiedy warto wybrać się do specjalisty

11 października 2017 Wyłącz przez Regina

Nie od dziś wiadomo, że regularna kontrola stanu zdrowia jest konieczna do prawidłowego funkcjonowania. Niestety bardzo często unikamy kontaktu z lekarzami. Jest to duży błąd, bowiem kontrole wykonywane minimum raz w roku są w stanie uchronić nas przed wieloma schorzeniami.

Dentysta to nie jedyny lekarz, którego powinniśmy odwiedzać. Warto zaglądać również do gabinetu okulisty, nawet gdy nie mamy objawów większych problemów z wzrokiem.

Co może pomóc wykryć wizyta

Jeżeli nie występują zaburzenia ostrości wzroku z bliska lub daleka, przeważnie bagatelizujemy konieczność spotkania z okulistą.

To bardzo zła postawa. Ponieważ jednorazowa wizyta, którą będziemy powtarzać choćby raz w roku może nam bardzo pomóc. Podczas spotkania z okulistą mamy szansę na wykrycie następujących schorzeń, takich jak:

  • Jaskra – to choroba, która w początkowej fazie nie daje żadnych fizycznych oznak.

    www.finansowanieprojektow.pl

    Jest bardzo niebezpieczną przypadłością, bowiem może skończyć się ślepotą.

  • Zwyrodnienie ADH, czyli plamki żółtej – to również schorzenie, jakie może skutkować wystąpieniem całkowitej ślepoty. Warto dodać, ż może ono wystąpić zwłaszcza u osób starszych.

  • Zaćma – dawno temu na tę chorobę nie znano skutecznego leku, ani metody zapobiegawczej. Obecnie oba środki są dostępne i skutecznie pomagają w zapobieganiu efektu zaćmy, którym także jest napawająca strachem ślepota.

W dodatku warto zapamiętać, że kiedy cierpimy na zbyt wysoki poziom glukozy we krwi lub nadciśnienie jesteśmy w grupie pacjentów narażonych na zaburzenia powiązane z wzrokiem.

Dlatego tym bardziej nie wskazane jest dla takich osób unikanie gabinetów okulistycznych. Poprzez regularne wizyty można bardzo szybko dokonać potrzebnych korekcji wzroku i uniknąć nieprzyjemnych powikłań.

http://eretina.pl/elektrofizjologia/ optykopalinski.pl