Obiady, które nie wpłyną negatywnie na Twoją wagę

Prawidłowa dieta nie opiera się na niejedzeniu, ale na umiejętnym dobieraniu poszczególnych składników naszego menu. Jakie zestawy obiadowe można przygotować, aby nie przybrać na wadze? Ciekawą propozycją wydaje się indyk w towarzystwie ryżu i ananasów. Ananasy to bardzo zdrowe owoce, które są bogate w witaminy. Z kolei indyk to mięso białe, a więc uważane za najzdrowsze i najbardziej odpowiednie dla osób, które dbają o linię i starają się zrzucić nadmiar kilogramów.

Równie zdrowy, ale także pożywny, może być obiad, na który podamy brokuły z tofu oraz ryżem. Jest to propozycja doskonała dla wegetarian, a dodatkiem do głównego posiłku mogą być chociażby bogata w witaminę C papryka czy czerwone pomidory dodające smaku. Wbrew pozorom, warto czasem urozmaicić swoją dietę makaronem, o ile sos przygotujemy sami lub obędziemy się bez niego. Warto chociażby przygotować razowy makaron z pesto.

Makaron może zwiększyć ilość serotoniny w naszym organizmie, dzięki czemu poprawi nasz humor, co podczas diety może być szczególnie przydatne.

www.cech.ilawa.pl