Najpopularniejsze specjalizacje w branży IT

Zarówno w Polsce, jak i na świecie dużą popularnością cieszą się administratorzy baz danych i sieci komputerowych. Dzieje się tak z powodu nieustannie postępującego procesu informatyzacji, który obejmuje kolejne firmy, zarówno z sektora publicznego jak i prywatnego. Chcąc zostać administratorem musimy być przygotowani na długą i męczącą naukę. Niejednokrotnie problemem może okazać się brak ogólnodostępnych materiałów do nauki, a także konieczność posiadania odpowiedniego sprzętu komputerowego.

Z drugiej stronie w momencie, gdy nasze umiejętności pozwolą na administrację dużymi sieciami komputerowymi i bazami danych, możemy być spokojni o pracę. Kolejną specjalizacją cieszącą się dużym uznaniem na całym świecie jest programowanie. Obecnie programiści poszukiwani są przez osoby rekrutujące z najodleglejszych zakątków świata. W tym zawodzie liczy się głównie odpowiednia motywacja i gotowość do nieustannej pracy.

W związku z rozwojem robotyki, cenieni programiści powinni być w stanie programować różnorodne urządzenia elektroniczne. Zupełnie odmienną specjalizację w branży IT stanowią graficy komputerowi. Ich ilość w połączeniu ze stosunkowo łatwą nauką zawodu, spowodowała, iż obecnie nie jest to zawód wysoko opłacany. Niemniej w przypadku profesjonalnych grafików, pracujących dla uznanych światowych firm, nadal mogą liczyć oni na atrakcyjne wynagrodzenie.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku serwisantów komputerów stacjonarnych, laptopów i netbooków.

Linie świetlne LED