MAC OS

MAC OS – tylko na komputery MacintoshFirma Apple dla swoich komputerów stworzyła odrębny system operacyjny, na bazie systemów unixowych, o nazwie Mac Os. System ten jest kompatybilny jedynie z komputerami Macintosh, więc teoretycznie nie zainstalujemy go na zwykłym komputerze PC, czy laptopie innej marki niż Apple.

Teoretycznie, ponieważ jest wielu amatorów „jabłuszkowego” systemu posiadających zwykłe komputery innych firm. Jednak instalacja tego systemu na komputerach firm trzecich jest naruszeniem licencji.

Mac Os jest ciekawą alternatywą dla najpopularniejszego w Europie systemu Windows marki Microsoft, czy wielu dystrybucji systemu Linux. W zależności od naszych zapotrzebowań i przeznaczenia użytkowania komputera, mamy możliwość wyboru pomiędzy kilkoma różnymi platformami.

Należy jednak pamiętać, że wybierając mac os jesteśmy ograniczeni tylko i wyłącznie do komputerów ze stajni Apple. Przy wyborze systemów marki Microsoft, czy którejś z dystrybucji Linuxa ograniczenia takiego nie ma, obydwa systemu działają na tradycyjnych „pecetach” i laptopach.

system erp Fotele Sport Extreme