GPS przeciwko złodziejom

GPS przeciwko złodziejom

9 kwietnia 2018 Wyłącz przez Regina

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nawigacja satelitarna w technologii GPS może być cennym sojusznikiem w walce ze złodziejami samochodów. Za pomocą urządzeń pracujących w tym trybie można ustalać położenie osób oraz przedmiotów z dokładnością do kilku metrów.

Już w tej chwili na sporą skalę nadajników GPS używają firmy wypożyczające auta, aby mieć kontrolę nad stanem swojej floty i skutecznie radzić sobie z ewentualnymi nadużyciami. Podobnie sprawy mają się z maszynami służącymi w taborach firm komunikacyjnych czy spedytorów, gdzie kontrolowanie położenia pojazdów na trasie ma spore znaczenie.

Klienci indywidualni rzadko korzystają z takich udogodnień, a jeśli już, to są to usługi realizowane przez zewnętrznych dostawców – na przykład agencje ochrony. Producenci aut jeszcze nie wyczuli w tym zakresie biznesu, ale bardzo możliwe, że zacznie się to zmieniać.

Zainteresowanie rozwiązaniami poprawiającymi bezpieczeństwo rośnie bowiem z każdym rokiem i naprawdę wiele wskazuje, że ta tendencja się utrzyma.

http://katalizatory-opolskie.pl/nysa.html