Ewolucja systemu Windows

Ewolucja systemu Windows

10 listopada 2018 Wyłącz przez Regina

Gdy spoglądamy dziś na najstarsze komputery pracujące pod kontrolą systemu Windows, wydaje nam się on dość siermiężnym rozwiązaniem. Fakty są jednak takie, że na początku lat 90.

stanowił on przełom – największy od czasu pojawienia się pecetów Apple z dedykowanym systemem. Rzecz jasna twórcy Okien dostrzegali potrzeby zmian, widzieli również, że pojawiają się nowe techniczne możliwości, do których należało się dostosować.

Pierwszym wielkim sukcesem na tym polu była wersja Windows 95, która jako pierwsza dała użytkownikom szerokie możliwości korzystania z raczkującego wówczas internetu. Z każdym kolejnym wydaniem doskonalono rozwiązania w systemie, jego stabilność i bezpieczeństwo.

Dla wielu informatycznych geeków najlepszą wersją Okien pozostaje Windows 98 – chwalony za wysoką niezawodność i szybkość działania. Kolejne wersje – Millenium oraz 2000 nie zdobyły już tak wysokich not.

Sytuacja zmieniła się wraz z Windows XP, który odniósł wielki sukces na całym świecie. Później chłodno przyjęta Vista, a po niej entuzjastycznie oceniany Windows 7.