Etyka ekologów

Organizacje pozarządowe, których priorytetem jest ochrona środowiska naturalnego, powinny być niezależne. Niezależność ta powinna mieć również przełożenie na źródła finansowania.

Na przykład Greenpeace w ogóle nie przyjmuje datków od przedsiębiorstw i władz państwowych, chociaż z pewnością tacy darczyńcy chętnie wspomogliby działalność tej organizacji. Wpieranie tego typu inicjatyw w dzisiejszych czasach jest formą reklamy, a wiadomo, że ekologia jest aktualnie w modzie.

Oczywiście, w tej formie promocji nie ma nic złego. Zdecydowanie gorszym wariantem jest wpłacanie pieniędzy na konto organizacji tylko po to, żeby ta zrewanżowała się poprzez określone działania.

Wiadomo, że największymi trucicielami środowiska są najpotężniejsze korporacje, a także władze państwowe. Przestrzeganie wszystkich norm ekologicznych jest i uciążliwe, i kosztowne.

Dlatego też wielcy tego świata starają się czasami łamać obowiązujące zasady. Ich działalność mają właśnie demaskować organizacje pozarządowe, więc nie mogą one jednocześnie przyjmować od nich pieniędzy.

zasłony poznań https://styl-sklep.pl/ materiały dekoracyjne: tapety ścienne, fototapety, folie tablicowe, tkaniny, ro farmaceuta.postep.edu.pl