Car2Car – technologia przyszłości

Nie ulega wątpliwości, że wiele motoryzacyjnych nowinek znacznie wybiega w przyszłość. Potrzeba jeszcze wiele pracy, aby zrealizować pomysły pojawiające się w filmach science fiction. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę, że początki takich działań już można zaobserwować. Chociażby system Car2Car. Jest to system, który ma naprawdę bardzo dobrze przemyślaną strategię.

Jednak ze względu na jeszcze małe zainteresowanie i pewne przeszkody nie może być wdrożony do „ruchu”. Jego zadaniem jest rejestracja wszystkiego, co dzieje się aktualnie na drodze w zasięgu wzroku kierowcy, ale także daleko poza nim. Bowiem nie tylko przeszkody, czy piesi, ale także zepsuty pojazd na pasie ruchu może zostać zauważony. Poza tym występujące utrudnienia na trasie, jak korki, czy zepsute światła. Dzięki temu kierowca odpowiednio wcześniej może wykonać manewr omijania, hamowania, czy zmiany kierunku jazdy.

Poza tym aplikacja, na której opiera się ten system może także współgrać z kamerami montowanymi przy światłach drogowych pozwalając na wdrożenie innych funkcji.

https://sklep.regmot.com.pl/produkty/wybor-wg-marki-samochodu/fiat/seicento,2,13803