BHP a układ kostny

Wykonywanie zawodowych obowiązków to bardzo istotna sprawa i są sytuacje, kiedy nasza praca naraża nas na rozmaite kontuzje. Dotyczy to zwłaszcza prac fizycznych, a także zajęć wykonywanych na budowie czy w dużych zakładach przemysłowych. Tam, gdzie są ciężkie przedmioty oraz mocarne maszyny ryzyko uderzenia się czymś lub zgniecenia jest znaczne.

Na szczęście istnieją przepisy BHP, które regulują tę sferę i zawierają przy tym bogaty katalog wskazówek, do których należy się dostosować, aby pracownik mógł być w miarę spokojny o swoje zdrowie. To leży nie tylko w jego interesie, ale również w interesie szefostwa, które chce dysponować zdolnym do pracy i zdrowym personelem. Dla uzyskania najlepszych efektów ochrony sięga się po odpowiednie akcesoria, jak choćby ochraniacze na stawy i kończyny, specjalne wzmacniane obuwie ze stalowym podnoskiem (przydatne, jeśli coś może upaść nam na nogę), koszulki odblaskowe damskie i męskie, czy rękawice, które ochraniają stawy palców.

www.wezel-stryszek-bialeblota.pl

Ponadto należy też zabierać na miejsce pracy zdrowy rozsądek, który będzie nas skutecznie powstrzymywał od wykonywania czynności brawurowych i groźnych dla zdrowia.